Słubice

  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza

Uczniowie „trójki” uczyli się jak zdrowo żyć

Jabłka na przerwach zamiast chipsów, czarna czekolada zamiast batoników, spotkanie z dietetyczką, nauka pierwszej pomocy na fantomie, symulacja skutków zażywania narkotyków …między innymi w taki sposób nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 obchodzili dziś Światowy Dzień Zdrowia.

Program zaplanowali na kilka dni. 5 kwietnia siódmoklasiści wzięli udział w teście o zdrowiu, który przygotowała nauczycielka biologii i chemii Dorota Czarnuch, koordynatorka całej akcji. W przygotowaniu kolejnych wydarzeń, związanych z obchodzonym 7 kwietnia Światowym Dniem Zdrowia, pomogli jej uczniowie szóstej i siódmej klasy, którzy chodzą do niej na zajęcia pozalekcyjne. Uczą się jak zdrowo żyć.

Uczniowie obkleili szkołę plakatami, na temat zdrowego odżywiania, przygotowali też zdrowe przekąski, a ponadto wspólnie z nauczycielami zaprosili m.in. ratownika medycznego, który uczył zasad pierwszej pomocy i pracownice sanepidu. – Mamy ze sobą Narko i Alkogogle, które symulują wiele skutków zażywania narkotyków, przedawkowania leków i alkoholu – mówiła Ewa Wilczyńska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słubicach. Takie Alkogogle nałożył Dawid Zmaczyński z Vb. – Mam wrażenie, jakby wszystko wokół mnie było dwuwymiarowe – opowiadał po ich zdjęciu. Gogle miały mu uświadomić jak zachowuje się organizm, gdy człowiek ma we krwi od 0,8 do ponad 1 promila alkoholu. – Nie chodzi tylko o to, żeby młodym ludziom uświadamiać jak mogą się czuć po wypiciu alkoholu, ale też o to, żeby mieli świadomość jakie problemy z widzeniem może mieć pijany kierowca, którego mogą spotkać na drodze – zwracała uwagę E. Wilczyńska.

Panie z sanepidu badały też chętnym m.in. ciśnienie krwi, sprawdzały poziom cukru we krwi, mierzyły stężenie tlenku węgla w wydychanym powietrzu u palaczy i robiły pomiary tkanki tłuszczowej. Uczniowie mogli też wziąć udział w prelekcji na temat zdrowego odżywiania. Zainteresowała ona m.in. Julię Dziubak z Vb. – Zamiast chipsów jem jabłka, bo są nie tylko dobre, ale też mają dużo witamin – mówiła chwytając po owoce, którymi częstowano dziś w szkole. W jej ślady poszła też Jagoda Husak. – Jem jabłka, żeby nie chorować – mówiła. Uczennice starszych klas zainteresowały się samokontrolą piersi na fantomach, podobnie jak nauczycielki i mamy, które odwiedzały szkołę.

- Hasło tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia brzmiało” Zdrowie dla wszystkich” i układając program naszej akcji chcieliśmy do tego nawiązać zapraszając do udziału nie tylko uczniów, ale też ich rodziców – podkreślała dyrektorka szkoły Hanna Wróbel.

Autor: Beata Bielecka | 10 kwietnia 2018Zdjęcia do wiadomości:

Wróć Drukuj

facebook google plus one