Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza

Małgorzata Krzyżan w podwójnej koronie

Z dwoma złotymi medalami z Mistrzostw Polski Masters w lekkoatletyce wróciła Małgorzata Krzyżan, nasza utytułowana zawodniczka Lubusza Słubice. Oprócz mistrzowskiego tytułu w rzucie dyskiem przywiozła również złoty krążek w pchnięciu kulą.Warto dodać, że wynik w rzucie dyskiem jest obecnie najlepszym wynikiem na świecie w tej kategorii, tak więc Małgorzata Krzyżan jest liderem tabel światowych, co pozwala patrzeć optymistycznie na jej start w zbliżających się 23. Mistrzostwach Świata w Lekkiej Atletyce Masters, które odbędą się w hiszpańskiej Maladze od 4 do 16 września 2018 roku.

28. Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters odbyły się w Toruniu w dniach 30.06-01.07. W zawodach wystartowało 466 zawodników i zawodniczek z całej Polski, którzy w dniu startu mieli ukończone 35 lat. Wśród nich byli również przedstawiciele LKS Lubusz Słubice, w tym dwaj dyskobole, którzy wystartowali w rzucie dyskiem mężczyzn w kategorii M35. Arkadiusz Bojarski był czwarty i uzyskał wynik 41,46m, szóste miejsce zajął Łukasz Horoszkiewicz, a jego wynik to 39,26m.

Jak zwykle nie zawiodła Małgorzata Krzyżan, od bieżącego roku po raz pierwszy w nowej kategorii wiekowej K50. W konkursie rzutu dyskiem kobiet została mistrzynią Polski, jednocześnie ustanawiając rekord Polski i rekord mistrzostw Polski - jej wynik to 42,53m. W pchnięciu kulą kobiet w kategorii K50 powtórzyła sukces i została mistrzynią Polski, uzyskując bardzo dobry rezultat - 12,00m.

(RT)

Autor: Beata Bielecka | 2 lipca 2018

Wróć Drukuj

facebook google plus one