Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Lubuska Niebieska Tarcza Lubuska Niebieska Tarcza Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach

Ale to będzie preludium przed Bożym Narodzeniem!

Lada dzień trafi do tłoczni płyta, którą od września, nagrywało w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury 150 wokalistów i zespołów ze Słubic i Frankfurtu. Znajdzie się na niej 20 piosenek w świątecznym klimacie, śpiewanych w 6 językach. Premiera płyty odbędzie się 16 grudnia podczas tegorocznego Preludium Bożonarodzeniowego. Publiczność czeka miły akcent – każdy dostanie płytę w prezencie.

Oprócz wykonywanej po polsku i niemiecku kolędy „Cicha Noc”, hiszpańskiej „Feliz Navidad” czy innych znanych utworów o tematyce świątecznej, będziemy mogli posłuchać także pięciu piosenek napisanych przez słubiczan. Swoje kompozycje wykonają licealistka Aleksandra Klincewicz i Anna Topolska, uczennica klasy fortepianu jazzowego średniej szkoły muzycznej w Poznaniu, a także schola młodzieżowa Bona Fides, Anna Adamowicz oraz duet - Piotr Tamborski i Edyta Kręgiel. Zaprezentują oni trzy utwory, których autorem jest dyrektor SMOKa Tomasz Pilarski.

Płyta powstaje w ramach projektu „Łączą nas święta”, który został dofinansowany przez Euroregion Pro Europa Viadrina. – Dzięki temu mogliśmy w trakcie nagrania korzystać z fachowych porad najlepszych polskich muzyków studyjnych – podkreśla T. Pilarski. Na płycie będziemy też mogli usłyszeć wielu muzyków, m.in. kwartet smyczkowy z filharmonii we Frankfurcie. Aranżacje utworów przygotowali: P. Tamborski i T. Pilarski.

– Praca nad tą płytą to setki godzin spędzonych w studio – opowiada dyrektor SMOKa i dodaje, że nagrania grup wokalnych i solistów były poprzedzone warsztatami, które odbywały się w ośrodku kultury. Muzycy przygotowali w ten sposób dzieci i młodzież do tego niełatwego zadania.

Płyta zostanie wydana w 1200 egzemplarzach, a dzięki dofinansowaniu z euroregionu, mieszkańcy dostaną ją w prezencie. Koncertowa premiera płyty będzie miała miejsce podczas Preludium Bożonarodzeniowego. Prezentacja zostanie wzbogacona o scenki teatralne w wykonaniu Drewnianego Pudełka Zwanego Wyobraźnią, grupy, którą w liceum prowadzi Barbara Druć.

Bezpłatne wejściówki na Preludium będzie można otrzymać w kasie ośrodka kultury od 4 grudnia. W planach jest kilka występów. 15 grudnia, w Collegium Polonicum, odbędzie się próba generalna otwarta dla rodzin wykonawców, a 16 grudnia, o 16.00 i 19.00 - dwa przedstawienia dla słubiczan. Preludium Bożonarodzeniowe będą też mieli okazję obejrzeć nasi sąsiedzi zza Odry. 20 grudnia o 19.00 zaplanowano pokaz w Forum Kleista.

Autor: Beata Bielecka | 28 listopada 2017Zdjęcia do wiadomości:

Wróć Drukuj

facebook google plus one