Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach

VinylLOVE obrazki w Galerii Małej

Dziś o 17.00, w Galerii Małej Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury, wernisaż wystawy okładek płyt winylowych z kolekcji członków stowarzyszenia between_us. Ta niecodzienna wystawa służy popularyzacji płyt gramofonowych, zarówno ich wartości muzycznej, jak również jakości porządnie zaprojektowanej i wydanej okładki, które podobnie jak plakaty mają swoje miejsce na arenie artystycznej. Projektowali je m.in. Andy Warhol, Peter Blake, Richard Hamilton.

W Polsce nie do końca doceniane, doczekały się tylko kilku wystaw autorskich, służących bardziej popularyzacji grafików niż zjawiska. Tym bardziej cieszy inicjatywa Tomasza Fedyszyna i Tomasza Małeckiego z stowarzyszenia between_us, które organizuje eventy muzyczne z nowoczesną elektroniką dbając przy tym o niepowtarzalną oprawę wizualną. Do miksowania utworów wykorzystują płyty winylowe, z których zrobiła się niemała kolekcja. Zachwycają się oni nie tylko muzyką, ale doceniają również walory artystyczne okładek, misternie zaprojektowanych i dobrze wydrukowanych, których stylistyka pozwala uwolnić wyobraźnię. Na wystawie zostały zaprezentowane tylko nieliczne okładki z kolekcji: T. Fedyszyna, T. Małeckiego, W. Moczydłowskiego, A. Brzozowskiego, D. Dominiaka, dokładnie przez inicjatorów wyselekcjonowane zgodnie z ich odczuciami i preferencjami.

Źródło: Anna Panek-Kusz

Autor: Beata Bielecka | 19 kwietnia 2018

Wróć Drukuj

facebook google plus one