Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach

Sektor 3 Subice zaprasza NGO'sy na szkolenie z ochrony danych osobowych.

To bardzo ważny temat – dotyczy każdej organizacji pozarządowej bez wyjątku. 25 maja zmieniają się przepisy związane z ochroną danych osobowych. Wchodzi w życie RODO, czyli unijne Rozporządzenie Ogólne o Ochronie Danych Osobowych. Jakie obowiązki nakłada na zarządy fundacji i stowarzyszeń? Tego będzie można dowiedzieć się podczas szkolenia, które organizuje Sektor 3 Słubice, prowadzony przez Fundację na rzecz Collegium Polonicum.

RODO nie należy się bać, ale trzeba go przestrzegać. Rozporządzenie to zostało przyjęte przez Parlament Europejski i Radę Unii Europejskiej w kwietniu 2016 roku, a wejdzie w życie 25 maja tego roku. I w związku z tym zmienią się procedury związane z ochroną danych osobowych – w firmach, urzędach, ale również i organizacjach pozarządowych. Ponieważ każda z nich operuje danymi osobowymi – dotyczącymi swoich członków, wolontariuszy czy odbiorców działań.
Jakie dokumenty są wymagane od uczestników  różnych działań i projektów, organizowanych przez fundacje i stowarzyszenia? Co powinny zawierać? Jak je przechowywać, chronić, zabezpieczać? Jaka odpowiedzialność się z tym wiąże? Jakie kary grożą za nieprzestrzeganie nowych przepisów?

O tym będzie mowa podczas szkolenia, które dla słubickich organizacji organizuje Sektor 3 Słubice, który prowadzi Fundacja na rzecz Collegium Polonicum na zlecenie gminy Słubice.
- Serdecznie zapraszamy reprezentantów organizacji do udziału w tym szkoleniu. Będzie to okazja do tego, żeby „na miejscu” dowiedzieć się, jakie dokumenty należy przygotować i procedury wdrożyć w związku z nowymi przepisami. Niestety, formalności jest trochę, ale chętnie w tym pomożemy  - mówi Katarzyna Kochańska, opiekun sektora z ramienia fundacji. Szkolenie poprowadzi Adam Szulczewski, animator z Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Zielonej Górze.
Szkolenie odbędzie się 15 maja o godz. 17. W Sektorze 3 Słubice, który mieści się w biurze Fundacji na rzecz Collegium Polonicum, w budynku biblioteki CP na I piętrze.
Kontakt: Katarzyna Kochańska, tel. 61 82 96 878, e-mail: k.kochanska@fundacjacp.org

Autor: Krzysztof Gancarz | 8 maja 2018

Wróć Drukuj

facebook google plus one