Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza Lubuska Niebieska Tarcza Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach

Radni jednogłośnie za absolutorium dla burmistrza

Wyższe dochody gminy niż zakładano w budżecie, niższe wydatki i ponad 6 mln zł nadwyżki zamiast 3,5 mln zł deficytu… Na ostatniej sesji radni jednogłośnie udzielili burmistrzowi Tomaszowi Ciszewiczowi absolutorium, zatwierdzając sprawozdanie finansowe gminy za rok 2017. - Bardzo się cieszę szczególnie z tak dużej nadwyżki – mówi burmistrz. Wcześniej pozytywną opinię o sprawozdaniu z wykonania budżetu za ubiegły rok wydała też Regionalna Izba Obrachunkowa w Zielonej Górze podkreślając między innymi, że budżet na 2017 rok był zaplanowany deficytem w kwocie 3,5 mln zł, a na koniec roku gmina miała ponad 6 mln zł nadwyżki.

Więcej Drukuj

Dwumiasto Słubice-Frankfurt zaprezentowało swoją ofertę turystom z całej Europy

Przedstawiciele 115 miast z 16 krajów europejskich uczestniczyli w 38. Międzynarodowych Dniach Hanzy, które odbyły się od 21 do 24 czerwca w Rostocku. Promowało się tam wspólnie m.in. Dwumiasto Słubice-Frankfurt. Goście odwiedzający nasze stoisko mogli poznać ofertę turystyczną Dwumiasta, lokalne specjały, dowiedzieć się sporo o współpracy obu miast. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się występy tancerzy z Bohemy, którzy prezentowali m.in. tradycyjne polskie tańce ludowe.

Więcej Drukuj

Akcja lato z SOSIREM !

Więcej Drukuj

Rodzicu, zarejestruj swoje dziecko online !

Profil zaufany i kilka minut - to wszystko czego potrzeba, by zarejestrować narodziny dziecka online. Nowa usługa ruszyła 1 czerwca 2018 r. Rodzicu, już nie musisz spieszyć się do urzędu. Wszystko czego potrzebujesz to Profil Zaufany i kilka minut.

Więcej Drukuj

Informacja o wyniku przetargu nieograniczonego na sprzedaż samochodu specjalnego pożarniczego Mercedes Benz 911.

Urząd Miejski w Słubicach informuje, iż ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż samochodu specjalnego pożarniczego marki Mercedes Benz 911 ze względu na brak ofert zakończył się wynikiem negatywnym. We wskazanym w ogłoszeniu o przetargu terminie tj. do 15.06.2018 r. nie wpłynęło na konto żadne wadium.

Więcej Drukuj

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

W dniu 13 czerwca 2018 r. do Urzędu Miejskiego w Słubicach wpłynęła oferta złożona przez Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Województwa Lubuskiego – jednostkę terenową Nadodrzańskiego Oddziału WOPR w Słubicach na wsparcie realizacji zadania publicznego pn.: „Prowadzenie działań profilaktycznych związanych z wypoczynkiem na wodach śród lądowych”.

Więcej Drukuj

Słubickie organizacje w internecie – bez tajemnic !

Fundacja na rzecz Collegium Polonicum zaprasza seniorów, ale nie tylko na szkolenie komputerowe – po to, żeby poznać, co robią nasze organizacje pozarządowe. Mają wiele ciekawych propozycji spędzania wolnego czasu – ale czy umiecie je odszukać?

Więcej Drukuj

OGŁOSZENIE o przyjmowaniu wniosków rolników o oszacowanie strat powstałych w wyniku suszy.

Urząd Miejski informuje producentów rolnych, że istnieje możliwość składania wniosków o szacowanie szkód powstałych w wyniku suszy w 2018 roku. Komisja ds. szacowania szkód powołana przez Wojewodę Lubuskiego będzie dokonywała szacowania strat zgodnie z monitoringiem suszy rolniczej prowadzonym przez IUNG Puławy.

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na wykonanie prac w zakresie utrzymania porządku, drożności rowów i istniejących na nich przepustów oraz usuwanie kożucha roślin pływających w kanale „Czarnym” na terenie miasta Słubice

Ogłoszenie nr BZP 573610-N-2018 z dnia 2018-06-14 r.

Więcej Drukuj

Zarządzenie NR 172/2018 Burmistrza Słubic z dnia z dnia 13 czerwca 2018 r. w sprawie sporządzenia i podania do publicznej wiadomości wykazu nieruchomości niezabudowanej stanowiącej własność Gminy Słubice przeznaczonej do zbycia

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na wykonanie elektroenergetycznej linii kablowej 0,4 kV oświetlenia drogowego wraz z latarniami przy ul. Brzozowej i Sosnowej w Słubicach

Ogłoszenie nr 569641-N-2018 z dnia 2018-06-07 r.

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na przebudowę zadaszenia nad ciągami pieszych bazaru przy ul. Kopernika w Słubicach

Ogłoszenie w BZP nr 568886-N-2018 z dnia 2018-06-06 r.

Więcej Drukuj

Zapraszamy na 24. Polsko-Niemiecki Festyn Sportowy Seniorów

Tegoroczna impreza odbędzie się w środę 13 czerwca na stadionie we Frankfurcie nad Odrą. Organizatorzy, polskim uczestnikom, zapewniają transport. Zbiórka chętnych o 13.15 na przystanku naprzeciwko McDonald'sa, powrót ok. 17.15 ze stadionu. - Jak zwykle będzie można skorzystać z dostosowanych dla seniorów i osób niepełnosprawnych konkurencji...łucznictwo, zumba dla seniorów, nordic walking, boule, proste gry sportowe - wylicza Robert Tomczak ze Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Ponadto organizatorzy zapewniają darmowy pamiątkowy gadżet oraz poczęstunek dla każdego uczestnika - dodaje.

Więcej Drukuj

Dwumiasto na Festiwalu POL´AND´ROCK

Podczas tegorocznej edycji Fesiwalu POL´AND´ ROCK w Kostrzynie nad Odrą, Słubice i Frankfurt zaprezentują wspólny projekt „Playground Europe”, który ma zachęcić młodych ludzi z Polski i Niemiec do poznania dwumiasta. Poszukujemy chętnych organizacji i działaczy z obu naszych miast, którzy działają w sferze oświaty, kultury i sportu w tworzenie programu, który zaprezentujemy wspólnie podczas festiwalu. Koszty organizacyjne przejmują organizatorzy: Słubicko- Frankfurckie Centrum Kooperacji oraz Europejski Uniwersytet Viadrina. Zainteresowanych zapraszamy 7 czerwca na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się od 14:30 do 15:30 w budynku uniwersytetu Viadrina przy Europaplatz 1, sala 07.

Więcej Drukuj

Zefirem tylko z Frankfurtu

- Niestety nasze przewidywania się potwierdziły. Zefir nie jest w stanie przepłynąć do Słubic, stąd planowane od 4 do 6 czerwca rejsy nie odbędą się - poinformowało Stowarzyszenie Odra dla Turystów. Z powodu niskiego stanu Odry w Słubicach do odwołania nasz wycieczkowy statek pływać będzie we Frankfurcie nad Odrą.

Więcej Drukuj

Urzędnicy z obu stron Odry uczą się języka sąsiada

Około stu urzędników i samorządowców z obu stron Odry uczestniczy w kursach językowych dzięki realizowanemu w dwumieście unijnemu projektowi Europejskie Modelowe Miasto Współpracy Transgranicznej Frankfurt nad Odrą/ Słubice. Kursy potrwają do końca 2019 roku.

Więcej Drukuj

Miejskie Święto Hanzy z Chylińską, Lemon, Margaret…

W poniedziałek, podczas konferencji prasowej we Frankfurcie, organizatorzy 15. Miejskiego Święta Hanzy Bunter Hering – Swawolny kogucik, opowiedzieli o programie tegorocznej imprezy, która odbędzie się od 13 do 15 lipca.
- Jak co roku atrakcji będzie bardzo dużo i już dziś zapraszamy do Słubic i Frankfurtu – mówili burmistrz Słubic Tomasz Ciszewicz i nadburmistrz Frankfurtu Rene Wilke. Burmistrz T. Ciszewicz podkreślał, że Miejskie Święto Hanzy to impreza, która przyciąga nie tylko mieszkańców Słubic i Frankfurtu, ale gości z całego regionu. W lipcowe dni bawi się u nas zwykle około 100 tys. osób i jest to niewątpliwie jedna z największych tego typu transgranicznych imprez na polsko-niemieckim pograniczu.

Więcej Drukuj

Czytać? Pewnie, że tak! - namawiają bibliotekarki

W piątek 8 czerwca w słubickiej bibliotece, od 10.30 do 12.30, będzie można wziąć udział w ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam, jak czytam”. - Jej celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zamanifestowanie, że czytają więcej, niż dorośli. Dodatkową atrakcją tego dnia będą konkursy, zabawy animacyjne oraz tańce, a to wszystko będzie prowadzone przez aktorów Teatru EDU-ARTIS z Krakowa - zachęcają do udziału słubickie bibliotekarki.

Więcej Drukuj

Różewicza fascynacja Niemcami...O tym jest ten film

Collegium Polonicum w Słubicach zaprasza na projekcję filmu „Moje pojednanie. Tadeusz Różewicz i Niemcy” w reżyserii Petera Lachmanna oraz rozmowę z Marią Dębicz, które odbędą się dnia 6 czerwca 2018 o godzinie 18:30 w małej auli Collegium Polonicum.

Więcej Drukuj

Eksperci podpowiedzą jak zdobyć unijne wsparcie

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Gorzowie Wlkp., działający w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego wraz z Zachodnią Izbą Przemysłowo-Handlową, zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące możliwości pozyskania wsparcia przez lubuskich przedsiębiorców na działania mające na celu podniesienie innowacyjności firmy, które odbędzie się 7 czerwca 2018 r. w godzinach 10:00 – 13:00 w Słubicach. O udziale w spotkaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

Więcej Drukuj

Prace na Odrze? Zapraszamy na spotkanie informacyjne

Uprzejmie informujemy, że dnia 6 czerwca 2018 r. o godz. 13.45 – 15.45 w sali nr 233 w Urzędzie Miejskim w Słubicach dla wszystkich zainteresowanych dostępny będzie punkt informacyjny dotyczący planowanej inwestycji pn.„Prace modernizacyjne na Odrze granicznej”.

Więcej Drukuj

Gminny Dzień Dziecka? Ale się działo!

- Byłam z córeczkami na Dniu Dziecka, który gmina zorganizowała w ubiegłym roku i były zachwycone dlatego nie mogłyśmy sobie odpuścić także dzisiejszego festynu – mówiła Zuzanna Olczak, która z innymi mieszkańcami Słubic i Frankfurtu, bawi się, na placu Bohaterów, na drugim transgranicznym Dniu Dziecka.
Młoda mama chwaliła przede wszystkim bogatą ofertę dla najmłodszych. – Jest wszystko, co lubią dzieci, a w dodatku za darmo. Super! – podkreślała.

Więcej Drukuj

Niemiecka firma stworzy w Świecku park magazynowy

Ponad 16 tys. mkw powierzchni magazynowo-biurowej powstanie w parku Hillwood Świecko, którego inwestorem jest firma Schoenberger spod Monachium. Ten znany na europejskich rynkach producent osłon przeciwsłonecznych, markiz i żaluzji zamierza wprowadzić się do nowego obiektu pod koniec tego roku.

Więcej Drukuj

ZARZĄDZENIE NR 150/2018 BURMISTRZA SŁUBIC z dnia 25 maja 2018 r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do oddania w najem na okres do 3 lat

Miejsce gromadzenia odpadów, pojemniki na odpady komunalne

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 149/2018 Burmistrza Słubic z dnia 25 maja 2018 r. w sprawie sporządzenia i podania do publicznej wiadomości wykazu nieruchomości - lokalu mieszkalnego stanowiącego zasób Gminy Słubice, przeznaczonego do sprzedaży w formie bezprzetargowej n

Więcej Drukuj

Dzień z Szekspirem w Collegium Polonicum w Słubicach

W piątek, 8 czerwca o 18.00 w dużej auli Collegium Polonicum młodzi aktorzy z berlińskiego Ebert-Gymnasium przedstawią własną interpretację „Makbeta”. Zapraszamy wszystkich fanów Szekspira na przedstawienie w języku angielskim, wstęp wolny. Przed spektaklem odbędą się warsztaty nawiązujące do przedstawienia, w których weźmie udział ponad 250 uczniów z Polski i Niemiec. Warsztaty przeprowadzą: Friedrich-Ebert-Gymnasium i grupa teatralna Shakespeare Players.

Więcej Drukuj

Park Technologii Kosmicznych? Lubuski urząd marszałkowski chce poznać opinie przedsiębiorców

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego ankietuje przedsiębiorców na potrzeby badania rynku i analizy popytu przedsiębiorców w obszarze badań i rozwoju z zakresu innowacyjnego przemysłu pod kątem planowanej do realizacji inwestycji Park Technologii Kosmicznych w Zielonej Górze/Nowym Kisielinie.

Więcej Drukuj

Mirosława Kołosowska nowym sołtysem Świecka

28 maja w Świecku odbyły się wybory sołtysa wsi. Powodem była rezygnacja złożona przez Ryszarda Ostrowskiego, który dotychczas stał na czele rady sołeckiej. Nowym sołtysem została Mirosława Kołosowska, którą oficjalnie przedstawimy mieszkańcom na najbliższej sesji rady miejskiej 21 czerwca.

Więcej Drukuj

Plac Bohaterów zmieni się nie do poznania!

Duża, podświetlana fontanna, ogrodzony plac zabaw z bezpieczną dla maluchów syntetyczną nawierzchnią, górka saneczkowa, miejsca do rekreacji z efektownymi siedziskami i hamakami zawieszonymi wśród drzew oraz setki nowych roślin…Gmina przygotowuje właśnie przetarg na przebudowę placu Bohaterów. W swoim budżecie zarezerwowała na to ok. 4 mln zł.

Więcej Drukuj

Gmina nie przestaje inwestować w swoje placówki oświatowe

Zbliżające się wakacje oznaczają, że tradycyjnie placówki oświatowe szykują się do remontów i inwestycji, które chcą zrealizować w czasie, gdy dzieci będą przebywać na wakacjach. W budżecie na ten rok na poprawę warunków w żłobku, przedszkolach i szkołach zapisano blisko 1,5 mln zł.

Więcej Drukuj

Mediacje. Tą drogą warto pójść!

W czwartek, 7 czerwca o 18.00 w Collegium Polonicum odbędzie się wykład otwarty pt. „Mediacje – najlepszy sposób rozwiązywania konfliktów”. Organizatorem spotkania jest Polsko-Niemieckie Centrum Mediacji, działające pod auspicjami Polsko-Niemieckiego Instytutu Badawczego w Collegium Polonicum. Jakie sprawy nadają się do mediacji? Kto może z niej skorzystać? Ile to kosztuje? Gdzie szukać mediatora? Na te oraz inne pytania odpowiedzi udzieli dr Grzegorz Fraczek. - W trakcie wykładu słuchacze dowiedzą się, czym jest dobra komunikacja, jak znaleźć porozumienie dla obu stron konfliktu oraz o tym czym tak naprawdę jest mediacja – wyjaśnia Anna Wiącek, koordynatorka projektu.

Więcej Drukuj

Terapia w bibliotece? Bardzo udana!

25 maja 2018 r. słubicka biblioteka po raz kolejny gościła pedagoga i praktyka metody „Points of You” Ewę Pawletę, która spotkała się z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy w Słubicach. Na spotkaniu wykorzystane zostały karty coachingowe, które zawierają rysunek lub zdjęcie i pomagają uruchomić naszą intuicję, wspierając tym samym rozwój
i samoświadomość. Są one bardzo użyteczne na etapie opisu rzeczywistości i przynoszą wiele ciekawych skojarzeń.

Więcej Drukuj

Pasażerowie zadowoleni, są nowe wiaty na przystankach

Przy Szkole Podstawowej w Kunowicach, a także w Golicach stanęły nowe wiaty autobusowe. - Teraz to miejsce wygląda estetycznie - mówiła Wanda Modrzejewska, czekając na autobus z Kunowic do Słubic. Zadowoleni są też mieszkańcy Golic, którzy zgłaszali potrzebę zakupu wiaty.

Więcej Drukuj

Foliarex i Promet Cargo z „Diamentami Forbesa”

Już po raz jedenasty w porozumieniu z redakcją miesięcznika „Forbes” firma Bisnode Polska opracowała zestawienie najbardziej dynamicznie rozwijających się firm w kraju. Najlepszym przyznała prestiżowe tytuły „Diament Forbesa 2018”. Mogą się nimi poszczycić dwie firmy z terenu gminy Słubice: Promet Cargo (tej firmie przyznano tytuł po raz trzeci) oraz Foliarex.

Więcej Drukuj

Na sobotę do Kunowic zapraszają nie tylko dzieci

Sołectwa: Kunowice i Nowe Biskupice organizują w sobotę 26 maja Dzień Dziecka. Od 13.00 do 17.00 przy świetlicy wiejskiej w Kunowicach będzie piknik rodzinny z wieloma atrakcjami. W programie m.in. gry i zabawy dla najmłodszych, malowanie buziek, jazda na gokardach, a także dmuchańce, karuzela, suchy basen z kulkami, lody, wata cukrowa i popcorn dla najmłodszych, a dla starszych kiełbaska z grilla.

Więcej Drukuj

Unithea w kolejnej teatralnej odsłonie

Przez cztery dni Słubice i Frankfurt będą miejscem prezentowania sztuki teatralnej. 7 czerwca rozpoczyna się 21. polsko-niemiecki festiwal UNITHEA, którego współorganizatorem jest Słubicki Miejski Ośrodek Kultury. Tegoroczne motto festiwalu brzmi: Nietakt – Gdzie są twoje granice? Ma ono skłonić do przemyśleń o tym, co dla każdego jest jeszcze akceptowalne, a co można już uznać za nietakt. Program festiwalu jest bardzo bogaty. W Słubicach nie można przegapić plenerowego spektaklu „Silence” w wykonaniu aktorów Teatru Biuro Podróży.

Więcej Drukuj

Mamy jeszcze wolne miejsca w przedszkolach

28 maja 2018r. rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i punktów przedszkolnych znajdujących się na terenie gminy Słubice. Jest tam jeszcze miejsce dla 122 dzieci. Wnioski przyjmowane będą do 8 czerwca. Wyniki rekrutacji rodzice poznają 3 lipca.

Więcej Drukuj

Konkurs „Wspólnie o Funduszach Europejskich”!

Ruszył konkurs Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju pn. Wspólnie o Funduszach Europejskich. Mogą w nim wziąć udział organizacje pozarządowe, partnerzy społeczno-gospodarczy i władze miejskie, które realizowały inicjatywy informujące o możliwościach korzystania ze środków unijnych. Zwycięzcy mogą otrzymać do 24 tys. zł na realizację swoich projektów.
Zgłoszenia do 22 czerwca!

Więcej Drukuj

O muszlach na "Spotkaniu z Przyrodą"

Zapraszamy na kolejne "Spotkanie z Przyrodą", którego bohaterem będą muszle. O konchologii (nauka o muszlach) mięczaków opowie w czwartek, 24 maja br. o 18:00, w sali nr 18:00 w Collegium Polonicum, Michał Oźmiński, doktorant Wydziału Biologii UAM w Poznaniu. Od wielu lat zbiera muszle i jest posiadaczem pokaźnej kolekcji. Uczestnicy spotkania poznają funkcje muszli, ich budowę, role w kulturze, znaczenie gospodarcze, ale przede wszystkim bioróżnorodność mięczaków. Będą też mieć możliwość obejrzeć wybrane egzemplarze.
Wstęp wolny!

Więcej Drukuj

UWAGA KIEROWCY! 1 CZERWCA PLAC BOHATERÓW ZAMKNIĘTY DLA AUT!

W związku z tym, że w piątek 1 czerwca na placu Bohaterów, gmina organizuje Dzień Dziecka, Straż Miejska informuje, że nie wolno tam tego dnia parkować samochodów. Strażnicy już od poniedziałku będą zostawiać za szybami aut stojących na placu ulotki na ten temat. Ponadto w czwartek po uroczystościach związanych ze świętem Bożego Ciała straż miejska zagrodzi wszystkie wjazdy na plac Bohaterów. Gdyby jednak zdarzyło się, że ktoś zostawi samochód na placu, którego właścicielem jest gmina, musi się liczyć z tym, że auto zostanie odholowane na koszt właściciela, co jest zgodnie z art. 50a Prawa o ruchu drogowym.

Więcej Drukuj

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego w słubickim magistracie

Dzisiejsze (22 maja) posiedzenie Komisji Rozwoju Gospodarczego Rady Miejskiej w Słubicach odbyło się z udziałem europosła prof. Bogusława Liberadzkiego i przewodniczącego lubuskiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej Bogusława Wontora.

Więcej Drukuj

ZARZĄDZENIE NR 146/2018 BURMISTRZA SŁUBIC z dnia 22 maja 2018 r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do dzierżawy na okres do 3 lat

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 141/2018 Burmistrza Słubic z dnia 16 maja 2018r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do dzierżawy na okres do 3 lat

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 140/2018 Burmistrza Słubic z dnia 16 maja 2018r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do dzierżawy na okres do 3 lat

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 138/2018 Burmistrza Słubic z dnia 15 maja 2018r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do dzierżawy na okres do 3 lat

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 136/2018 Burmistrza Słubic z dnia15 maja 2018r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do dzierżawy na okres do 3 lat

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 137/2018 Burmistrza Słubic z dnia 15 maja 2018r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do oddania w użyczenie na czas nieoznaczony.

Więcej Drukuj

Kolejne trzy kamery będą mieć oko na miasto

Do miejskiego monitoringu zostaną podłączone wkrótce trzy kolejne kamery. Na prośbę mieszkańców, jedna z nich zostanie zamontowana na skrzyżowaniu ulic: Konstytucji 3 Maja, Jagiełły i Mieszka I, następne dwie przy Szkole Podstawowej nr 3 (krzyżówka Kilińskiego i Wandy) oraz przy placu zabaw na osiedlu Słowiańskim. Policja, która administruje gminnym systemem monitoringu, nie ma wątpliwości – tam gdzie są kamery jest bezpieczniej, spokojniej, a wandale mają się na baczności.

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony pn. Gmina Słubice miejscem kształcenia "ku przyszłości" - stworzenie innowacyjnej edukacji dostosowanej do potrzeb rynku pracy: wyposażenie laboratoriów w pomoce dydaktyczne

Ogłoszenie w BZP nr 560051-N-2018 z dnia 2018-05-21 r.

Więcej Drukuj

Dzieci w roli aktorów poradziły sobie doskonale!

Dzieci ze słubickich przedszkoli, a nawet maluchy ze żłobka samorządowego wzięły dziś (21 maja) udział w jubileuszowym 10. Przeglądzie Teatrzyków Przedszkolnych, którego organizatorem był "Miś Uszatek". W Collegium Polonicum zaprezentowały barwne przedstawienia, oklaskiwane nie tylko przez rówieśników.

Więcej Drukuj

W parkach zrobiło się kolorowo. Przybywa też drzew

- Jak tu teraz ładnie! – chwaliła Lucyna Treworek, która odpoczywała w parku przy placu Wolności. Spodobały jej się kupione przez gminę kolorowe donice, szczególnie ta, z których „wypływa” morze kwiatów. – Jak rozkwitną to dopiero będzie efekt! – mówiła.
Kwiaty, w szczególności begonie, które będą kwitły do jesieni , posadzono też w wielu innych miejscach w mieście.

Więcej Drukuj

Tydzień Bibliotek? Ale się działo!

(Do)wolność czytania! Pod tym hasłem od 8 do 15 maja w całej Polsce trwał
XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach, jak co roku, włączyła się do wspólnego świętowania. Oto relacja naszych bibliotekarek.

Więcej Drukuj

Nasze bibliotekarki z cennymi wyróżnieniami

Dyrektorka słubickiej biblioteki miejskiej Agnieszka Mińska otrzymała odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a Małgorzata Dobosz, bibliotekarka z oddziału dla dorosłych, została wyróżniona Dyplomem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za zasługi w rozwoju bibliotekarstwa i upowszechniania czytelnictwa.

Więcej Drukuj

Burmistrz Słubic ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej niezabudowanej stanowiącej własność Gminy Słubice położonej w obrębie 12 Kunice.

Przetarg odbędzie się w dniu 10 lipca 2018 r. o godz. 1100 w sali konferencyjnej na II piętrze Urzędu Miejskiego w Słubicach przy ul. Akademickiej 1.
Wykaz działek przeznaczonych do sprzedaży w formie przetargu ustnego nieograniczonego:
lp. położenie numer
działki powierzchnia cena
nieruchomości
netto księga wieczysta wadium
1 obręb 12 Kunice 148/5 0,0615 ha 11.000,00 zł nr GW1S/00022338/3 2.000,00
Do wylicytowanej ceny sprzedaży nieruchomości doliczony zostanie podatek VAT
w stawce 23%.
Zgodnie z zapisami działu III księgi wieczystej nr GW1S/00022338/3 nieruchomość jest obciążona ograniczonym prawem rzeczowym związanym z inną nieruchomością o treści „Odpłatna służebność gruntowa ustanowiona na rzecz każdoczesnego właściciela ewidencyjnej działki gruntu numer 148/11, objętej księgą wieczystą GW1S/00033868/7, polegająca na prawie przejazdu i przechodu przez działkę numer 148/12 objętą niniejszą księgą wieczystą, pasem o szerokości 5 metrów, biegnącym zgodnie z rysunkiem stanowiącym załącznik do aktu notarialnego,
Rep. A nr 11647/2017 – do działki gruntu o numerze 148/11. Przedmiot wykonywania - działka numer 148/12”. Nieruchomość nie jest przedmiotem zobowiązań wobec osób trzecich. Nieruchomość jest wolna od długów i ciężarów
i hipotek.
Przeznaczenie działki: zgodnie z uchwałą nr XXVI/258/2001 Rady Miejskiej
w Słubicach z dnia 22 lutego 2001 r., opublikowaną w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubuskiego nr 15, poz. 171 z dnia 28 maja 2001 r. działka
o nr ewid. 148/5 obręb nr 12 Kunice znajduje się na obszarze oznaczonym symbolem 6MN „tereny mieszkalnictwa jednorodzinnego” o zapisie: „tereny funkcji mieszkaniowych w formie zabudowy jednorodzinnej wolnostojącej z możliwością towarzyszącej, wbudowanej w budynek, nieuciążliwej funkcji usługowej. Budynki parterowe z poddaszem użytkowym. Dachy o nachyleniu 40 - 100% z kalenicą równoległą do granicy frontowej. Poziom posadzki parteru ustala się na wysokości
30 - 50 cm ponad poziom przyległej ulicy. Obowiązujące i nieprzekraczalne linie zabudowy zawiera rysunek planu. Ustala się wskaźnik zainwestowania działek
w wysokości do 0,2. Dla ewentualnych zorganizowanych form inwestowania wyznacza się tereny oznaczone symbolami 9MN, 10MN, 11MN i 12MN.”
Opis nieruchomości – działka niezabudowana, nieogrodzona, niezagospodarowana, położona w środkowej części miejscowości Kunice, przy bocznej drodze biegnącej prostopadle do głównej osi komunikacyjnej wsi. Działka posiada wielokątny kształt zbliżony do odwróconej litery „L”. Ukształtowanie powierzchni terenu o nieznacznych zróżnicowaniach, różnice wysokości względnych do około 1 m. Teren porośnięty wysoką trawą, pojedynczymi zakrzaczeniami oraz dwoma drzewami akacji. Drzewostan przedstawia wartość opałową. W otoczeniu nieruchomości znajdują się: budynek gospodarczy dla rolnictwa, pojedyncza zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna, działki niezabudowane przeznaczone pod budownictwo mieszkaniowe. W odległości około 200 m na południe znajduje się dolina rzeki Odry. Uzbrojenie terenu – działka posiada bezpośredni dostęp do drogi, dojazd drogą gruntową o nawierzchni utwardzonej kruszywem. W pasie drogowym znajduje się wodociąg, w odległości około 50 m przebiega linia elektroenergetyczna.
Zgodnie z ewidencją gruntów i budynków prowadzoną przez Starostwo Powiatowe
w Słubicach przez nieruchomość nie przebiega uzbrojenie techniczne. Powyższe nie wyklucza istnienia w terenie nie wskazanych na mapie urządzeń podziemnych nie zgłoszonych do ewidencji. W przypadku związanych z tym faktem ewentualnych kolizji projektowych nabywca przeniesie istniejące media na własny koszt,
po dokonaniu niezbędnych uzgodnień i uzyskaniu przewidzianych prawem pozwoleń.
Przetarg odbędzie się w dniu 10 lipca 2018 r. o godz. 1100 w sali konferencyjnej
na II piętrze Urzędu Miejskiego w Słubicach przy ul. Akademickiej 1.
Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wniesienie w pieniądzu wadium wraz
z podaniem w tytule przelewu numeru działki. Wadium należy wpłacić na konto Urzędu Miejskiego w Słubicach prowadzone przez Bank Spółdzielczy w Rzepinie
nr 37 8371 0009 0009 5514 2000 0060 w takim terminie, aby najpóźniej w dniu
6 lipca 2018 r. wymagana kwota została zaksięgowana na koncie urzędu. Osoby przystępujące do przetargu muszą przedłożyć komisji przetargowej w dniu przetargu do godz. 1045 dowód tożsamości, a firmy lub spółki dodatkowo wypis
z odpowiedniego rejestru lub ewidencji działalności gospodarczej wraz z ważnymi pełnomocnictwami z poświadczonym urzędowo podpisem. Wspólnicy spółek cywilnych winni przedłożyć zgodę współmałżonka na udział spółki cywilnej
w przetargu na odpłatne nabycie nieruchomości, przy czym podpis współmałżonka winien być urzędowo poświadczony.
Małżonkowie posiadający wspólność ustawową majątkową małżeńską muszą wziąć udział w przetargu osobiście lub za okazaniem pełnomocnictwa współmałżonka zawierającego zgodę na udział w przetargu na odpłatne nabycie nieruchomości
ze środków pochodzących z majątku wspólnego, przy czym złożony na udzielonym pełnomocnictwie podpis winien być urzędowo poświadczony. Małżonek nabywający nieruchomość do majątku osobistego winien przedłożyć przed rozpoczęciem przetargu pisemne oświadczenie woli nabycia nieruchomości z majątku osobistego. W przypadku ustanowienia rozdzielności majątkowej uczestnik przetargu winien okazać umowę majątkową lub prawomocny wyrok sądu ustanawiający rozdzielność majątkową.
Minimalne postąpienie wynosi 1 % ceny wywoławczej netto.
Organizator przetargu nie dopuszcza przeniesienia prawa do zawarcia umowy na inną osobę fizyczną lub prawną.
Wadium wniesione przez uczestnika przetargu, który wygrał przetarg zalicza się na poczet ceny nabycia nieruchomości. Pozostałym oferentom i uczestnikom przetargu wpłacone wadium zostanie zwrócone niezwłocznie, nie później niż przed upływem 3 dni od dnia zamknięcia przetargu. W razie braku odmiennej dyspozycji wpłata wadium dokonana przelewem zostanie zwrócona na ten sam rachunek bankowy,
z którego były przelane środki finansowe. W przypadku jeżeli oferent lub uczestnik przetargu wyrazi wolę zwrotu wadium na inne konto niż to, z którego dokonano przelewu oraz w przypadku wniesienia wpłaty gotówkowej, należy w dniu zamknięcia przetargu złożyć stosowną dyspozycję ze wskazaniem numeru konta bankowego,
na które winny zostać zwrócone środki finansowe z tytułu wpłaty wadium.
O terminie i miejscu zawarcia umowy notarialnej osoba ustalona jako nabywca nieruchomości zostanie zawiadomiona najpóźniej w ciągu 21 dni od dnia rozstrzygnięcia przetargu. Jeżeli osoba ustalona jako nabywca nieruchomości
nie przystąpi bez usprawiedliwienia do zawarcia umowy w miejscu i terminie podanych w zawiadomieniu Gmina Słubice może odstąpić od zawarcia umowy,
a wpłacone wadium nie podlega zwrotowi. Koszty notarialne i sądowe ponosi nabywca. Nabycie nieruchomości przez cudzoziemca w rozumieniu ustawy z dnia
24 marca 1920 r. o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców (j. t. Dz. U.
z 2017 r., poz. 2278 ze zm.) wymaga uzyskania zezwolenia ministra właściwego do spraw wewnętrznych. W przypadku nie uzyskania zezwolenia przed zawarciem aktu notarialnego wpłacone wadium przepada na rzecz Gminy Słubice.
Ogłoszony przetarg może zostać odwołany z uzasadnionych przyczyn.
Ogłoszenie o przetargu podano do publicznej wiadomości poprzez wywieszenie na tablicy ogłoszeń na II piętrze Urzędu Miejskiego w Słubicach
przy ul. Akademickiej 1 oraz na stronie bip.slubice.pl i www.slubice.pl. Informację
o publikacji ogłoszenia o przetargu zamieszczono w Gazecie Słubickiej.

Dodatkowe informacje odnośnie ogłoszonego przetargu można uzyskać w siedzibie Urzędu Miejskiego w Słubicach w Wydziale Gospodarowania Nieruchomościami i Architektury, pok. nr 219
na II piętrze, telefonicznie pod. nr tel. 095 737 20 49 od poniedziałku do piątku w godz. 800 – 1600
lub drogą elektroniczną beata.nowakowska@slubice.pl.

Więcej Drukuj

Gmina Słubice pomoże finansowo w remoncie drogi z Nowych Biskupic do Rzepina

- Dołożymy do tej inwestycji równowartość 250 tys. euro – informuje burmistrz Tomasz Ciszewicz. – Jest to wprawdzie zadanie powiatu słubickiego, ale mam świadomość jak wielu naszych mieszkańców korzysta z tej drogi. Dlatego podjąłem decyzję o partycypowaniu w kosztach tej inwestycji – dodaje.

Więcej Drukuj

Fundacja Dobro Kultury tworzy tymczasowe Muzeum Słubic

Muzeum będzie czynne od 1 czerwca 2018 roku do końca września lub października. Jego siedzibą będzie m.in. Mała Galeria Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury, sołectwa a nawet bazar. - Słubice, w przeciwieństwie do sąsiedniego Frankfurtu, nie mają żadnego muzeum. Chcemy zmienić tę sytuację choć na kilka miesięcy, by w syntetyczny sposób
zaprezentować odwiedzającym oraz mieszkańcom historię miasta - informują pomysłodawcy.W związku z pierwszą wystawą, poświęconą mieszkańcom Słubic, Fundacja szuka osób chętnych do udzielenia wywiadów, na podstawie których powstanie wystawa. Zainteresowani słubiczanie mogą się zgłaszać do 20 maja pisząc maila na adres: m.murao@instytut.net

Więcej Drukuj

Słubicka telewizja wśród najlepszych w Polsce!

TV Horyzont zgarnęła aż dwie główne nagrody w konkursie dla lokalnych telewizji, które przyznano podczas odbywającej się w Toruniu (14-16 maja) Ogólnopolskiej Konferencji Operatorów Komunikacji Elektronicznej i VII Forum Telewizji Lokalnych.

Więcej Drukuj

Nowe atrakcje w Dwumieście? Wieża widokowa i podświetlony most!

- Słubice i Frankfurt nad Odrą budują przyszłość na fundamentach historii – podkreślali burmistrzowie obu miast: Tomasz Ciszewicz i Rene Wilke, prezentując 15 maja w Domu Bolfrasa we Frankfurcie, wspólny projekt Dwumiasta. Jego efektem będzie budowa Wieży Kleista w Słubicach wraz z terenem rekreacyjnym i iluminacja świetlna mostu na Odrze.

Więcej Drukuj

ZARZĄDZENIE NR 139/2018 BURMISTRZA SŁUBIC z dnia 15 maja 2018 r. w sprawie sporządzenia i podania do publicznej wiadomości wykazu nieruchomości niezabudowanej stanowiącej własność Gminy Słubice przeznaczonej do zbycia

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na wykonanie elektroenergetycznej linii kablowej 0,4 kV oświetlenia drogowego wraz z latarniami przy ul. Brzozowej i Sosnowej w Słubicach

Ogłoszenie nr 558652-N-2018 z dnia 2018-05-15 r.

Więcej Drukuj

W Heilbronnie spotkała się Europa

Przedstawiciele Słubic i Frankfurtu, na czele z burmistrzem Tomaszem Ciszewiczem i radnymi z obu miast, na zaproszenie miasta Heilbronn, wzięli udział w miniony weekend (12 maja) w 29. Treffpunkt Europa (Miejsce Spotkań – Europa), corocznym święcie naszego partnerskiego miasta.

Więcej Drukuj

Ogłoszenie o sprzedaży samochodu pożarniczego specjalnego w trybie przetargu nieograniczonego.

Burmistrz ogłasza przetarg nieograniczony na sprzedaż samochodu specjalnego pożarniczego. Więcej informacji w załącznikach.

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na wykonanie dokumentacji projektowych wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę

Ogłoszenie w BZP nr 556377-N-2018

Więcej Drukuj

W Świecku wybiorą sołtysa

W poniedziałek 28 maja o 19.00 w świetlicy odbędzie się zebranie wiejskie sołectwa Świecko w celu przeprowadzenia wyborów sołtysa. Szczegóły w zarządzeniu burmistrza Słubic.

Więcej Drukuj

Biesiada bez granic? Zapraszamy!

- Kultywując tradycję lat ubiegłych wraz z zespołem "Konsonans” pragniemy serdecznie zaprosić wszystkich do udziału w V edycji Przeglądu Piosenki Biesiadnej „Biesiada bez granic” - zachęca dyrektor Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury Tomasz Pilarski.Przegląd rozpocznie się w najbliższą sobotę, 12 maja o 12.00 w auli Collegium Polonicum. Gościem specjalnym będzie zespół Giewont z Zakopanego. Wstęp na imprezę jest wolny.

Więcej Drukuj

(Do)wolność czytania w słubickiej bibliotece!

Piknik czytelniczy, warsztaty twórcze ”Polski folklor, czyli kolorowy zawrót głowy”, spektakl teatralny dla dzieci, niecodzienne sesje fotograficzne z książkami - to tylko część propozycji słubickich bibliotekarzy, którzy zachęcają do udziału w XV Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek.

Więcej Drukuj

Viadrina ma nowego prezydenta

W środę, 9 maja br., senat Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą wybrał profesor politologii Julię von Blumenthal na stanowisko prezydenta uczelni. Oficjalna nominacja oraz przekazanie urzędu odbędą się prawdopodobnie na początku października 2018 r.

Więcej Drukuj

Świętujemy Dzień Europy!

Młodzież, symulując posiedzenie Parlamentu Europejskiego, dyskutuje właśnie o przyszłości Unii 27 państw, uczniowie ze Słubic i Frankfurtu wybrali się na wspólny marsz nordic walking, niepełnosprawni z obu stron Odry piekli tort europejski, na Odrę po południu wypłynie Zefir, na którym będą występy polsko-niemieckich chórów, warsztaty plastyczne i konkurs o tematyce europejskiej, w słubickiej bibliotece będzie okazja poznać polską sztukę ludową… to część z 40 wydarzeń odbywających się w Dwumieście Słubice-Frankfurt z okazji Dnia Europy, który świętujemy 9 maja.

Więcej Drukuj

Ośrodek Pomocy Społecznej w Słubicach poszukuje pracowników

INSPEKTOR DS. FUNDUSZU ALIMENTACYJNEGO I WINDYKACJI - Forma zatrudnienia: umowa o pracę na czas określony (zastępstwo pracownika)

PRACOWNIKA SOCJALNEGO - Forma zatrudnienia: umowa o pracę na czas określony

Więcej informacji w załącznikach.

Więcej Drukuj

73 lata temu zakończyła się wojna. 8 maja to ważny dzień!

- Ale super! – mówił Wiktor Żyliński ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Słubicach, po wyjściu z rosomaka, który stanął dziś, 8 maja, na placu przed Urzędem Miejskim. Ośmiokołowy transporter opancerzony, a także inne wojskowe pojazdy i sprzęty prezentowali żołnierze elitarnej 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej zaproszeni przez gminę z okazji rocznicy zakończenia II wojny światowej.

Więcej Drukuj

Zmarł radny Andrzej Jerzmanowski

Z głębokim żalem informujemy, że po ciężkiej chorobie, w wieku 62 lat, odszedł Pan Andrzej Jerzmanowski. Pożegnamy Go w środę 9 maja o 14.00 na cmentarzu komunalnym w Słubicach. Od 2014 roku zasiadał w Radzie Miejskiej w Słubicach, działał m.in. w Komisji Rewizyjnej. Był emerytowanym oficerem Straży Granicznej. Społecznik. W przeszłości był ławnikiem w Wydziale Karnym słubickiego sądu oraz przewodniczącym Zarządu Osiedla nr 5.

Więcej Drukuj

Sektor 3 Subice zaprasza NGO'sy na szkolenie z ochrony danych osobowych.

To bardzo ważny temat – dotyczy każdej organizacji pozarządowej bez wyjątku. 25 maja zmieniają się przepisy związane z ochroną danych osobowych. Wchodzi w życie RODO, czyli unijne Rozporządzenie Ogólne o Ochronie Danych Osobowych. Jakie obowiązki nakłada na zarządy fundacji i stowarzyszeń? Tego będzie można dowiedzieć się podczas szkolenia, które organizuje Sektor 3 Słubice, prowadzony przez Fundację na rzecz Collegium Polonicum.

Więcej Drukuj

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki z niesamowitą biografią

25 kwietnia, w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, rozmawiano o biograficznej powieści Giuseppe Catozzelli „Nie mów, że się boisz”.
Jej bohaterką jest dziewczyna, która urodziła się, aby biegać. Niczego innego nie pragnęła. Bieganie miała po prostu we krwi. Nazywała się Samia Yusuf Omar.Urodziła się 25 marca 1991 r. w Mogadiszu. Zginęła 2 kwietnia 2012r. w otchłaniach Morza Śródziemnego.

Więcej Drukuj

Oświata? Ruszają kolejne inwestycje!

W Gimnazjum nr 1 oraz w Przedszkolu Samorządowym nr 3 "Miś Uszatek" trwają przygotowania do kapitalnych remontów dachów. Prace finansowane będą z budżetu gminy i pochłoną w sumie 280 tys. zł. 165 tys. zł kosztować będzie dach w budynku gimnazjum, a 115 tys. zł w przedszkolu. Prace w obu placówkach wykonuje firma RAJPUR TECH z okolic Szczecina. Zgodnie z umową musi się z nimi uporać do 20 sierpnia.

--

Więcej Drukuj

Rene Wilke objął urząd nadburmistrza Frankfurtu!

Słubice mają szczęście do rządzących po drugiej stronie Odry, bo zarówno odchodzący z ratusza dr Martin Wilke jak i jego następca Rene Wilke to propolscy politycy, którzy widzą Słubice i Frankfurt jako Dwumiasto i w tym upatrują szanse rozwoju.
W niedzielę we frankfurckim Kościele Mariackim z urzędem oficjalnie pożegnał się dr Martin Wilke, który kierował miastem przez ostatnie osiem lat, a jego miejsce zajął Rene Wilke. W uroczystości wzięli udział burmistrz Tomasz Ciszewicz i przewodniczący rady miejskiej Mariusz Olejniczak.

Więcej Drukuj

3 maja? Świętowaliśmy!

Tradycyjnie gmina, wspólnie z Parafią pw. NMP Królowej Polski i Słubickim Miejskim Ośrodkiem Kultury, zaprosiła mieszkańców na majowy festyn z okazji Święta Konstytucji 3 Maja oraz parafialnego odpustu. Mieszkańcy świętowali na boisku Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy alei Niepodległości.

Więcej Drukuj

Świętuj w bibliotece Dzień Europy!

Po raz kolejny, 9 maja, słubicka biblioteka włączy się w obchody Dnia Europy. Hasło tegorocznego święta brzmi „Europejskie Dziedzictwo Kulturowe”. Organizatorzy zapraszają do wspólnej zabawy i udziału w warsztatach twórczych „Polski folklor, czyli kolorowy zawrót głowy”. Uczestnicy wykonają torebki papierowe z elementami w stylu folk. Dwugodzinne warsztaty rozpoczną się o 16.00 w oddziale dla dzieci. Zapisy do 8 maja, telefonicznie (95 758 2372) lub osobiście w bibliotece.

Więcej Drukuj

Gotowi na RODO

10 maja w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. odbędzie się szkolenie dot. ochrony danych osobowych dla organizacji pozarządowych z regionu. Szkolenie dotyczy wdrożenia RODO, czyli nowego rozporządzenia w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, które zaczyna obowiązywać 25 maja tego roku.

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na przebudowę dróg i podwórek w Gminie Słubice

Ogłoszenie w BZP nr 551369-N-2018

Więcej Drukuj

UKS POLONIA SŁUBICE powalczy z najlepszymi w województwie lubuskim

Drużyny UKS POLONIA SŁUBICE wezmą udział w decydującej fazie turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. W dniach 26-27 kwietnia wyłonione zostaną najlepsze zespoły dziewcząt i chłopców w wieku od 8 do 12 lat w regionie. Na przełomie kwietnia i maja mistrzowie w kategoriach U-10 i U-12 będą reprezentować lubuskie w Finale Ogólnopolskim w Warszawie i staną przed szansą zagrania na stadionie PGE Narodowym.

Więcej Drukuj

ZARZĄDZENIE NR 110/2018 BURMISTRZA SŁUBIC z dnia 23 kwietnia 2018 r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do dzierżawy na okres do 3 lat

Więcej Drukuj

ZARZĄDZENIE NR 109/2018 BURMISTRZA SŁUBIC z dnia 23 kwietnia 2018 r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do dzierżawy na czas nieokreślony

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 112/2018 Burmistrza Słubic z dnia 23 kwietnia 2018 r. w sprawie sporządzenia i podania do publicznej wiadomości wykazu nieruchomości gruntowej zabudowanej budynkiem stanowiącej własność Gminy Słubice przeznaczonej do sprzedaży

Więcej Drukuj

3 maja zapraszamy na festyn

Tradycyjnie gmina, wspólnie z Parafią pw. NMP Królowej Polski i Słubickim Miejskim Ośrodkiem Kultury, zaprasza mieszkańców na festyn majowy. Odbędzie się on na boisku Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (dawny "rolniczak") przy alei Niepodległości. Startujemy o 14.30. W programie m.in. występy lokalnych grup artystycznych, liczne atrakcje dla małych i dużych, domowe wypieki, gry i zabawy sportowe. O 15.30 koncert zespołu Małe TGD.

Więcej Drukuj

Święto książki w słubickiej bibliotece!

Dziś, 23 kwietnia z okazji Światowego Dnia Książki, moc atrakcji w słubickiej bibliotece. Organizatorzy pomyśleli zarówno o najmłodszych czytelnikach jak również tych starszych.

Więcej Drukuj

Organizacje pozarządowe? Zapraszamy do współpracy!

Od kwietnia 2017 roku Słubice i Frankfurt realizują projekt „Europejskie Modelowe Miasto Współpracy Transgranicznej Frankfurt nad Odrą & Słubice”. Jego celem jest współpraca transgraniczna m.in. w obszarze organizacji pozarządowych. W związku z realizacją tego projektu, Fundacja na rzecz Collegium Polonicum zaprasza organizacje pozarządowe z obu stron Odry na wspólne spotkania – po to, żeby się poznać i rozmawiać o długofalowej współpracy. Pierwsze spotkanie w czwartek 26 kwietnia, o 17. 00 w Collegium Polonicum.

Więcej Drukuj

W bibliotece było słychać „Ptasie Trele”

Aleksandra Słopnicka z Przedszkola Samorządowego nr 1 „Jarzębinka” została laureatką XIV Międzyprzedszkolnego, Gminnego Przeglądu Wiersza „Ptasie Trele” i zdobyła tytuł Trelik 2018. W piątek, 20 kwietnia, w bibliotece miejskiej dzieci mogły posłuchać wierszy, które w tym roku opowiadały o naszym kraju. „Piękna nasza Polska cała” – pod takim tytułem zorganizowano tegoroczną imprezę, nawiązując do obchodów 100-lecia niepodległości Polski. Patronat nad konkursem objął burmistrz Tomasz Ciszewicz.

Więcej Drukuj

Gimnazjaliści już po egzaminach

W gminnych szkołach zakończyły się dziś egzaminy gimnazjalne. Burmistrz Tomasz Ciszewicz gratuluje wszystkim, którzy są zadowoleni z tego, jak im poszło i trzyma kciuki za tych, którym mogło pójść trochę gorzej.

Więcej Drukuj

Słubickie rodziny? Pięknie sportretowane!

Grupa fotograficzna AKFA sfotografowała już 16 rodzin, dzięki czemu jej projekt „Nasz Portret” nabrał rumieńców. Efekty pracy grupa fotografików zaprezentuje m.in. na wystawie w Czechach, a także w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury. Projekt powstaje w ramach inicjatywy lokalnej współfinansowanej przez gminę Słubice.

Więcej Drukuj

Zapraszamy na Płazią Akademię

Fundacja Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych, przy współudziale finansowym gminy, realizuje obecnie projekt "Płazy Słubic". - W ramach projektu staramy się dowiedzieć jakie płazy żyją na terenie naszej gminy. Przeprowadzimy również serię zajęć edukacyjnych - zapowiada Natalia Duer i zaprasza na pierwsze spotkanie, które odbędzie się w piątek 27 kwietnia. Płazia Akademia rozpocznie się o 19:30 koło stawu przy ulicy Kwiatowej. - Wydaje się, że w tym zaśmieconym stawie nic nie może mieszkać... Czy aby na pewno? Okazuje się, że to bardzo ciekawe miejsce - mówi N. Duer.

Więcej Drukuj

Studenci zapraszają na festiwal ART an der Grenze

Już w najbliższą środę, 25 kwietnia o godzinie 18:00, na promenadzie Großen Scharrnstraße we Frankfurcie nad Odrą rozpocznie się 6 edycja międzykulturowego festiwalu sztuki „ART an der Grenze 2018”. Na otwarciu obecni będą nadburmistrz Frankfurtu nad Odrą, dr Martin Wilke oraz prezydent Uniwersytetu Europejskiego Viadrina, prof. dr Stefan Kudert. Jednym z punktów programu jest uroczyste otwarcie wystawy, po której oprowadzać będą członkowie zespołu festiwalowego wraz z twórcami prac. Wieczór zakończy występ frankfurckiego zespołu „Errors of Superhumans”.

Więcej Drukuj

VinylLOVE obrazki w Galerii Małej

Dziś o 17.00, w Galerii Małej Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury, wernisaż wystawy okładek płyt winylowych z kolekcji członków stowarzyszenia between_us. Ta niecodzienna wystawa służy popularyzacji płyt gramofonowych, zarówno ich wartości muzycznej, jak również jakości porządnie zaprojektowanej i wydanej okładki, które podobnie jak plakaty mają swoje miejsce na arenie artystycznej. Projektowali je m.in. Andy Warhol, Peter Blake, Richard Hamilton.

Więcej Drukuj

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

W dniu 12 kwietnia 2018 r. do Urzędu Miejskiego w Słubicach wpłynęła oferta złożona przez Związek Dzieci Wojny na wspieranie realizacji zadania publicznego pn.: „ II Ogólnopolski Kongres Polskich Dzieci Wojny w Warszawie”.

Więcej Drukuj

Najmłodszy polski pisarz fantasy w słubickiej bibliotece!

We wtorkowe przedpołudnie, 17 kwietnia, w bibliotece słubickiej gościł niezwykły, młody człowiek. Tomasz Sobania, to 19-latek pełen wielu pasji: pisarz, sportowiec, wkrótce aktor, obecnie student filozofii i jeden z najmłodszych w Polsce autorów książek fantasy!
W wieku 16 lat wydał swoją pierwszą książkę „Speculo”, trzy lata później kolejną - „Nowy świt”, a w niedalekiej przyszłości planuje napisać przynajmniej dwie.

Więcej Drukuj

ZARZĄDZENIE NR 107/2018 BURMISTRZA SŁUBIC z dnia 16 kwietnia 2018 r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do oddania w najem na okres do 3 lat

Miejsce gromadzenia odpadów / pojemniki na odpady komunalne.

Więcej Drukuj

Słubickie dyktando już po raz dziewiąty

W środę 25 kwietnia o 10.30, w małej auli w Collegium Polonicum w Słubicach, podczas Festiwalu Nauki i Sztuki oraz Dni Otwartych Drzwi, odbędzie się IX Dyktando Słubickie. Celem jest popularyzacja kultury języka polskiego oraz promocja Słubic i Collegium Polonicum.

Więcej Drukuj

Będziemy świętować Dzień Europy!

40 wydarzeń przygotowanych przez organizacje i instytucje z Dwumiasta złożą się na program tegorocznej edycji Dnia Europy, której towarzyszy hasło „Europejskie Dziedzictwo Kulturowe” . 9 maja słubiczanie i frankfurtczycy, po raz ósmy świętować będą ten dzień wspólnie. Zainauguruje go symulacja posiedzenia Parlamentu Europejskiego. Około 100 uczniów z Polski i Niemiec będzie debatować na temat przyszłości Unii Europejskiej.

Więcej Drukuj

Wypalanie traw? Szkodliwe i zabronione!

Aż 13 razy w ciągu ostatniego tygodnia słubiccy strażacy musieli gasić pożary z powodu wypalania traw. Interweniowali na ul. Folwarcznej, Krótkiej, Nadodrzańskiej, Wschodniej i Nocznickiego w Słubicach oraz w Golicach, Pławidle, Nowym Lubuszu i Kunowicach.

Więcej Drukuj

Słubickie szczypiornistki ograły przeciwniczki po mistrzowsku!

Zawodniczki UKS Jedynka Słubice wygrały, 14 kwietnia u siebie, mocno obsadzony turniej piłki ręcznej dziewcząt o puchar ADBORK 2018. Królową strzelców została Natasza Tańczak, która zdobyła dla UKS Jedynka Słubice aż 23 bramki! Mistrzynie województwa lubuskiego rywalizowały z wicemistrzyniami - UKS Czarni Żagań, Kadrą Województwa Lubuskiego oraz z czołowymi drużynami Brandenburgii: HSV Frankfurt Oder oraz MTV 1860 Altlandsberg.

Więcej Drukuj

facebook google plus one