Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza

Dziś we Frankfurcie spotkamy...kucyka trojańskiego

Stowarzyszenie Słubfurt zaprasza o 17.00 na plac Mostowy. W starej sali gimnastycznej przy Carl-Friedrich-Emanuel-Bach-Straße we Frankfurcie zaprezentuje ciekawy projekt, na który składają się m.in. instalacje i występy przygotowane przez artystów: Gunhilda Kreuzera, Barbarę Müller, Elke Postler, Christine Hoffmann, Roberta Abtsa, Michaela Kurzwellego i zespół LandKunstLeben.
Podczas spotkania, które odbywa się w ramach Parlamentu Słubfurtu będzie dyskusja o przyszłości placu Mostowego. Każdy, kto przyjdzie na posiedzenie, staje się automatycznie radnym miejskim ze Słubfurtu i ma jeden głos.Sesja parlamentarna zakończy się koncertem gruzińskiej grupy “Gruppa Alilo". Wstęp jest bezpłatny.

Jak mówi Adam Poholski ze Słubfurtu, każdy, kto zna starożytne greckie mity, wie, że koń trojański jest sztuczką oblegających Troję, by wejść do miasta nie do zdobycia. Ufni Trojanie wciągnęli darowanego im konia w mury miasta i zostali zaskoczeni przez greckich wojowników w nocy. -Z artystycznego punktu widzenia "Kucyk trojański" może być postrzegany jako mini wersja wpływu na rzeczywistość. Z tym, że zamiast wojowników (bo kucyk jest nieco mały) mamy strategię konstrukcji rzeczywistości, porządkowania przestrzeni. Jest to nazwa sieci, która łączy dwa stowarzyszenia: LandKunstLeben e.V. i Slubfurt e.V. Pierwsze prowadzi "Ogród Steinhöfel" jako dzieło sztuki, a drugie "Brückenplatz | plac Mostowy" - tłumaczy.

Autor: Beata Bielecka | 14 grudnia 2018

Wróć Drukuj

facebook google plus one