Te zajęcia sprawią maluchom wielką frajdę

Biblioteka miejska ma dla rodziców 3-letnich dzieci ciekawą propozycję. Zaprasza na bezpłatne zajęcia prowadzone z wykorzystaniem metody Weroniki Sherborne. Podstawowa zasada tej metody to rozwój dziecka poprzez ruch. Zajęcia odbywać się będą dwa razy w miesiącu w oddziale dla dzieci, od 12 lutego 2019 r. (wtorek) i trwać od 16.30 do 17.15. Proponowane ćwiczenia odbywają się w parach lub w grupie. Obecność rodzica sprawia, że dziecko czuje się bezpiecznie i chętnie ćwiczy. Wiele ćwiczeń na zajęciach prowadzonych metodą Weroniki Sherborne stanowi dla dzieci dużą atrakcję i wesołą zabawę w grupie, stwarza możliwość do twórczego działania oraz pobudza spontaniczność i aktywność własną dziecka. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy osobiście lub telefonicznie w bibliotece, tel. 95 758 2372.

Zajęcia pt. „Wspólne baraszkowanie na dywanie" prowadzić będzie pedagog/ terapeuta Agnieszka Napierała. Oferta przeznaczona jest dla dzieci 3 letnich i ich rodziców. Każde spotkanie to 45 minut świetnej zabawy rodzica z dzieckiem pod kierunkiem wykwalifikowanego moderatora. Podstawowymi założeniami metody Weroniki Sherborne jest rozwój dziecka poprzez ruch: • świadomość własnego ciała i usprawnianie ruchowe, • świadomość przestrzeni i działania w niej, • dzielenie przestrzeni z innymi ludźmi i nawiązanie z nimi bliskiego kontaktu.

Prowadzenie ćwiczeń tą metodą ma na celu stworzenie dziecku okazji do poznania własnego ciała, usprawnienia motoryki, poczucia własnej siły, sprawności i w związku z tym możliwości ruchowych. Dzięki temu dziecko zaczyna mieć zaufanie do siebie i zyskuje poczucie bezpieczeństwa.

Podczas różnego rodzaju zabaw uczestnik zajęć poznaje przestrzeń, w której się znajduje, przestaje ona być dla niego groźna, czuje się bezpieczniej, staje się aktywny i przejawia większą inicjatywę.