Egzaminy w gimnazjach i szkołach podstaowych bez zakłóceń

Burmistrz Mariusz Olejniczak wraz z dyrektorką Zespołu Administracyjnego Oświaty Jolantą Skręty byli dziś w części gminnych placówek oświatowych, żeby zapoznać się z sytuacją, do jakiej doszło w związku ze strajkiem nauczycieli.

W przedszkolach, dziećmi, których rodzice nie mogli zostawić w domach, opiekują się dyrektorzy placówek i personel, który nie przystąpił do strajku. W szkołach nie ma uczniów, ale w sytuacji gdyby się pojawili, placówki zapewnią im opiekę.

Dzisiaj rozpoczął się egzamin gimnazjalny, mimo strajku, dyrektorzy powołali komisje egzaminacyjne i wszystko odbyło się bez zakłóceń. – To bardzo dobra wiadomość, dziękuję dyrektorom oraz wszystkim, dzięki którym można było zorganizować egzaminy. Trzymam kciuki za uczniów gimnazjów i szkół podstawowych, którzy mają przed sobą pierwsze, ważne sprawdziany w życiu i mam nadzieję, że mimo dodatkowych stresów osiągną dobre wyniki – mówi burmistrz.

Od pierwszego dnia strajku burmistrz monitoruje sytuację w placówkach oświatowych, w następnych dniach będzie obecny także w innych szkołach i przedszkolach.